22 Haziran 2017 Perşembe

Gezmeler / Tozmalar : Cennet İkinci Bahar Cafe

İkinci Bahar, arkadaşımla sıklıkla gittiğimiz atmosferi, çalışanları çok güzel bir mekan.. Geçenlerde iftarda oradaydık ve instagram hesabımda ( instagram.com/ilkaypnrbs ) hikayelerde paylaşınca çok soruldu.. 
Öyle ki, şahsen tanıdığım, yakın oturan insanlardan da bilmeyenler varmış ne güzel yer orası neresi şeklinde sorular aldım.. Bu da blogumda bir Gezmeler / Tozmalar bölümü açmama vesile oldu.

Burası aslında uzun yıllardır var.. En iyi arkadaşımla 9 yıllık bir ara vermişliğimiz var bilenler bilir :) 9 yıl önce de buraya gidiyorduk fakat o zaman burası daha farklı, daha sıradan bir cafe görünümündeydi.. Tekrar görüşmeye başlamamızla birlikle tam da ismiyle müsemma bir şekilde ikinci baharımızı yaşıyorken eski mekanımıza tekrar gitmeye başladık ve içerisinin artık çok daha güzel olduğunu keşfettik..

Ortam loş olduğu ve ipadle çekim yaptığımız için pek kaliteli fotoğraflar olmasa da, gitmek isteyenlere fikir olacaktır..

Tam da kuaför sonrası gittiğimiz için, yeni kesilmiş fönlü saçlarımla pek mesudum :)
Burası çok yayılmamış, herkesin girip çıkmadığı, daha tarz, daha kalite diyebileceğimiz insanların takıldığı huzurlu, sakin bir mekan.. 


Türk kahvesi ve çayı bir harika.. Kahveyi hemen masaların yanındaki kahve makinesinde çekip hazırlıyorlar.. Bu sebeple mis gibi kahve kokusu hakim içeriye her daim..
Bir şeyler yemeyip sadece çay kahve içmek istediğimiz zaman bu köşede, bu berjerlerde oturuyoruz biz genelde.. 


"Şekerim bu da 17. Yüzyıl'dan kalma bir servet ödediğim tablom" isimli çalışmam :) Yalnız Taksim orası haha
Ortam öyle hoş ki havaya giriyorsun hemen.. 


Menemenine özellikle bayılıyoruz.. Ve fiyatlar çok fazla uçuk değil.. Yemek yemeye gittiğimizde çay vs ile birlikte 2 kişi genelde 30 TL ödüyoruz.. 


Bilmeyenler ve itmek isteyenler için :  Cennet mah. Barbaros caddesinde.. Hani tüm bankaların yanyana dizili bir arada olduğu cadde. Hemen bankaların karşısında.. 


Hoşçakalın :)

mutluhayatblog@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum GönderGüzel yorumlarınız için teşekkürler <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler